MS IIHF 2011 na štyri spôsoby

Autor: Mária Šándorová | 15.5.2011 o 22:12 | (upravené 29.9.2012 o 16:08) Karma článku: 4,76 | Prečítané:  1291x

Po všetkých ceremóniách, problémoch, rozhovoroch a článkoch sa to konečne všetko začalo. Po prvom úvodnom buly sa sen mnohých stal skutočnosťou - majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji konečne na Slovensku!

Pred nami bolo vyše 50 zápasov v dvoch arénach, pred arénami kopa nedočkavých fanúšikov a hlavne - obrovské nádeje vkladané do nášho reprezentačného tímu. O tom čo, prečo, ako, kedy a kto mohol za výsledok nášho tímu sa napísalo a napíše ešte veľa. Ja som však fanúšik, ktorý im stále bude držať palce a ktorý si chcel čo najviac užiť tú neopakovateľnú atmosféru. Kam však ísť sledovať zápas?

 

Prvou voľbou bol byt kamarátov, televízor a pivo. Pohodlná sedačka a litre piva hneď pod stolom sú na nezaplatenie. Bol to zvláštny pocit, vedieť, že všetko sa to odohráva len dve, či tri ulice od nás!

 

Internátna izba, hokej na notebooku, zimomriavky na nohách pri každej šanci našich hokejistov, objatie priateľa a adrenalín 200, keď vám skríkne do ucha Góóól, by ste tiež asi ťažko zaplatili :).

 

Takto si to užiť sa však dá, aj keď sú majstrovstvá na druhej strane zemegule. Práve preto som si kúpila lístky na hokej (o tom, koľko „zábavy" som si pri tom užila, sa dočítate v predchádzajúcom článku)! Avšak zápas 2A vs 3D nakoniec nebol (ako väčšina fanúšikov očakávala) zápasom Slovenska proti Dánsku. "Nevadíí, nevadíí, hejaa hejaa heja nevadí!"

 

5.5.2011 - tri hodiny pred zápasom

Kráčam popri štadióne, okolo množstva fanúšikov, policajtov na koňoch a moje kroky smerujú na cvičenie z finančného manažmentu. Na prechode tvorí polovicu ľudí skupina severských fanúšikov s bubnami.

 

5.5.2011 - necelé dve hodiny pred zápasom

Cvičenie sa skončilo. Vo fanzóne na Trnavskom mýte ma čaká priateľ, s ktorým si dáme pivko a pôjdeme na hokeeej!

 

5.5.2011 - necelá hodina pred zápasom

Dali sme si pivko, klobásku a dobre naladení kráčame k štadiónu. Cestou míňame skupinky a skupiny fanúšikov v Slovenských dresoch, so slovenskými vlajkami, slovenským šálmi,... a všetci smerujú k štadiónu na zápas Rusko:Dánsko :)

dôkazový materiál č.2

 

5.5.2011 - pár minút pred zápasom

Konečne vidím tú ospevovanú arénu zvnútra. Architektov musím pochváliť - mne sa veľmi páči. Všetko sme si zmapovali a hurá nájsť naše miesta. Keď sme si sadli (okrem toho že som si asi natiahla sval na nohe) sa mi na tvári zjavil úsmev. Nechcela som a ani by som sa ho nevedela zbaviť. Sedeli sme takmer pri stredovej čiare a od ľadovej plochy nás delilo zábradlie, metrová prázdna ulička a plexisklo. Štadión sa za pár sekúnd naplnil slovenskými fanúšikmi. Úvodné buly zápasu Rusko vs. Dánsko a ohlušujúca vlna výkrikov „Slovenskooo, Slovenskooo,... My sme tu doma!" Stále som nevedela uveriť, že som tam. Ale bola som tam! Ako dôkaz mám fotky :D.

Dôkazový materiál č.1

 

5.5.2011 - počas zápasu

Zápas bol skvelý, atmosféra neopakovateľná a asi všetko by som opisovala len superlatívmi. Keď sa skončila tretina, samozrejme, bol extrémne veľký problém dostať sa na WC alebo k bufetu. Ale do konca prestávky sa to stihnúť dalo. A mohli sme si ísť ďalej užívať hokej priamo v priamom prenose!

 

5.5.2011 - pár minút po skončení zápasu

Zápas sa skončil. Pamäťová karta v mojom fotoaparáte bola zahltená fotkami. Stáli sme na chodbe Orange arény a chystali sa odísť... ešte stále s úsmevom na tvári.

 

Stálo to za to! Jediné, čo ma mrzelo bolo, že som nevidela v akcii Demitru, Šatana, ... ale vidieť naživo Afinogenova, Radulova, Kovalchucka či Jensena, tiež nie je práve najhorší zážitok.

Ešte by to chcelo zažiť atmosféru vo fanzóne! Prečo nie?! Zápas Slovensko vs. Fínsko a posledná šanca na postup...

Hneď po vstupe do fanzóny som ho zbadala! Môjho favorita celého šampionátu, s ktorým som proste musela mať fotku! „Goooly, úsmev prosím." Do začiatku zápasu chýbala asi hodina a naše kroky smerovali k bufetu. K nemu sme sa však nedostali. Niekoľkometrové rady ľudí čakali na pivo a jedlo pred každým jedným pultom! Asi po polhodine posúvania sa tempom alá vysušený slimák, sme sa dostali pár metrov pred pult. Naskytol sa nám neuveriteľný výhľad - unudený mladík opretý o výčap prekrúca očami! Na otázku, či sa nudí odpovedal (ako inak) kladne. V priebehu troch minút bola naša objednávka vybavená! Slováci zas raz niečo nedotiahli... musím však uznať, že našťastie pred WC takéto dlhé rady nestáli.

 

Obrovské plátno, celá fanzóna zaplnená bielymi, modrými a červenými farbami. Davy slovenských fanúšikov boli na niektorých miestach prerušené skupinkami severanov. Príslušníci Suomi všetkých vekových kategórií opäť raz predvádzali tie najoriginálnejšie kostýmy!

 

Zápas sa mohol začať  Pri každej šanci nášho tímu sa ozval výkrik plný napätia a viery. S pribúdajúcimi minútami sa napätie stupňovalo a s ďalšími pribúdajúcimi minútami postupne opadalo... a opadlo. Chvíľu po zápase ostalo niekoľko slovenských fanúšikov pri stoloch (zrejme kvôli nedopitému pivu) a zrejme všetci bielo-modrí (bez červenej) oslavovali výhru. Tráva, po ktorej pred pár minútami poskakovali nedočkaví fanúšikovia, bola teraz spustošená a pokrytá odpadkami. Definitívny koniec!

 

... aspoň v tomto roku :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?