... a potom sa čudujeme!

Autor: Mária Šándorová | 4.4.2011 o 22:09 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  1182x

Môj archív je síce možno trochu nekompletný, možno trochu subjektívny a možno sa vôbec nezhoduje s vašim, ale je môj! Vzhľadom na rozsiahlosť záznamov v mojej pamäti, vám v tomto článku ponúknem len stručný prehľad prešľapov...

Prvá kapitola sa venuje filmografii. Všetko sa to začalo (v mojom archíve) filmom Hostel. Bratislava ako hororová stoka v srdci Európy bol určite skvelý nápad ako zviditeľniť mladučkú krajinu, o ktorej množstvo ľudí ani nevie, že existuje (a už vôbec nie, kde leží). Ak sa vo filme stane séria vrážd na Wall Street, nevadí... aj tak ostane New York snom mnohých mladých ľudí. Ak sa však chystáte pozerať hororový film, ktorý bol natočený v krajine, o ktorej ste doposiaľ nepočuli, asi si poviete, že určite mali dôvod, prečo vybrali práve Slovinsko (či Slovensko či čo to). Následne si film pozriete a zistíte, že tá scenéria naozaj neboli kulisy ani žiadne efekty! Určite vám ako prvé napadne zapnúť notebook, pripojiť sa na net a objednať si lyžovačku na najbližšiu zimu práve na Slovensku.

 

Slečna Amenová, ktorá má v rodnom liste napísané „Miss Slovakia", má u mňa špeciálne miesto, rovnako ako hotel postavený bez stavebného povolenia, či diaľnice, ktoré sa rozpadnú, kým ich niekto bude konečne schopný postaviť.

 

Nezabudnuteľným zážitkom pre mňa bolo čítanie „Listu venovaného Dedemu". V tomto liste sa autor ospravedlňoval Dedemu, že ho nechali stáť v zime na letisku v kraťasoch a tričku s krátkym rukávom. Tiež sa ho snažil uistiť, že Slováci si pri štedrovečernom stole naozaj nerobia srandu z hostí a nenechávajú ich päťkrát opakovať zložitú vetu, len preto, aby sa zasmiali. Celkom zaujímavý postreh... :)

 

Keďže Slovensko sa o mesiac stane „hokejovou republikou", nemôžete sa čudovať, že prvé tri miesta sú spojené práve so šampionátom (k menu nášho maskota sa radšej nevyjadrujem :D).

 

Na treťom mieste sa umiestnil predaj lístkov. Obyčajný fanúšik, ktorý si nemôže dovoliť kúpiť balík lístkov na celú skupinu sa môže na svoj reprezentačný tím pozrieť akurát v krčme pri pive. A fanúšik, ktorý sa rozhodol kúpiť si „mačku vo vreci" na zápasy typu 2A vs 4B to veru tiež nemal ľahké. V momente spustenia predaja lístkov na jednotlivé zápasy... ako inak... spadol celý server. Aby toho nebolo málo, keď sa konečne dostal k tomu, aby si vybral zápas, miesta a potvrdil rezerváciu, zistil, že si lístky musí ísť zakúpiť ešte v ten deň... skôr či neskôr (po dvoch hodinách státia v rade pred ticketportalom), s menším či väčším sklamaním, si nejaké lístky kúpil...

 

Takéto šťastie však nemá takmer 200 000 nespokojných fanúšikov v rôznych skupinách na internete, ktorí naozaj nechcú hokejovú hymnu od Kristíny! Tí sa svojho nedočkajú. Prvé dva songy podľahli ostrej kritike. Fun rádio sa však zastaviť nedalo. „Nebojte sa, toto nebola oficiálna hymna... tá bude známa o niekoľko dní." O niekoľko dní vysvitlo, že názvy ako „Nechceme hokejovú hymnu k MS 2011 od Kristíny" zrejme nie sú dosť jednoznačné. Na svete je nová oficiálna hymna... od nikoho iného ako od Kristíny. „Chytľavé" slová e-e-e-e-e-e-e-e-e life is a game e-e-e-e-e si určite budú spolu s Kristínou spievať všetci fanúšikovia hokeja :) . Oficiálna hymna našej reprezentácie tiež získala veľké množstvo ironických smajlíkov. Aj tak sa najskôr budú všetci klasicky modliť „Nech bože dá...!"

 

Fanfáry... prichádza prvé miesto... ale kým príde, prejde ešte mesiac. Extrémne kontrasty medzi drahými hotelmi a rozpadávajúcou sa stanicou, množstvom fanúšikov ubytovaných vo Viedni a tou hŕstkou bohatých v Bratislave, novým zimným štadiónom a „vynoveným" Trnavským mýtom o niekoľko metrov ďalej budú určite skvelými vizitkami úrovne maličkého štátu v srdci Európy.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Plavčan a SNS sú za svoju kauzu zodpovední. Ale Smer nie je bez viny

Smer sa nemôže tváriť, že nemá nič spoločné so systémom, akým sa delia eurofondy.

KOMENTÁRE

Boja sa, čo sa stane, ak z vojny zmizne človek. Elon Musk to chce zastaviť

Cieľ je ušľachtilý, ale nesplniteľný.


Už ste čítali?